počítadlo.abz.cz

Znojemský seminář VDP - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Odložené

Vážení čtenáři,

    dovolte mi, abych Vás informovala o jednodenním semináři VDP, který se letos uskutečnil 17.10. ve věznici Znojmo.
    S nabídkou tohoto místa pro náš seminář přišla místní kaplanka, Mgr. Valentina Matůšová, která zde působí téměř tři roky.  Velmi ochotně byla tato myšlenka přijatá a podpořená vedením znojemské věznice a pak tito začali s přípravou našeho semináře. Vzali to opravdově, s vizí maximálně profesionální úrovně a to od p. ředitelky  plk. Mgr. L. Smutné, přes jejího zástupce plk. Bc. Šturala, až po jmenovanou paní kaplanku.  Vše bylo připravené na té nejvyšší úrovni.  
Prostory pro náš seminář, vstupy odborníků, vizitace věznice, až po výborné pohoštění, kterého se nám dostalo. Klid, pořádek a příjemná atmosféra vytvořily ty nejlepší podmínky pro tento seminář. Měli jsme možnost   vidět jak pracují profánní zaměstnanci znojemské věznice. V osobě pana  zástupce byla vidět jeho profesionalita snoubící se humanitou, tedy základní atributy dynamické bezpečnosti.
   V neposlední řadě nemohu zapomenout na poděkování tomu, kterému náleží a bez kterého by tyto semináře nemohly existovat. Jedná se o pana generálního ředitele, brig. generála PhDr. J. Treglera a také pochopení ředitele jeho kanceláře, plk. PhDr. M. Kocandy, který má ve své dikci duchovní službu, za umožnění těchto seminářů, které jsou určeny pro náš profesní růst.
    Jsem ráda, že jsem se mohla s Vámi podělit o pozitivní informace z VS.  VDP , která působí v českých věznicích již téměř 22 let je tou, která usiluje o systematické vzdělávání  v oblasti penologie i penitence na základech české jurisdikce proto, aby mohla být na profesionální úrovni nápomocná VS ČR.


Za všechny zúčastněné, Renata Balcarová, předsedkyně VDP


Další foto viz fotogalerie.
© BoPi
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky