počítadlo.abz.cz

Pieta u hrobu F.J.Řezáče - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Aktuality a články
Pieta na Olšanech

U  příležitosti Dne českého vězeňství 14.12. se na pražských Olšanských  hřbitovech konal již každoroční pietní akt u hrobu zakladatele moderních  vězeňských metod Františka  Josefa Řezáče. Řezáčův hrob adoptovala Vězeňská duchovenská péče v roce  2015. Během roku jej upravují vězni z vazební věznice na Pankráci.

„Dílo F.J.Řezáče je to nejlepší dědictví, které české vězeňství má,“  zdůraznil hlavní kaplan Vězeňské služby ČR Pavel Kočnar. Předseda  dobrovolnické Vězeňské duchovenské péče Pavel Zvolánek ve své řeči zmínil i další osobnosti, které formovaly dílo reformátora  vězeňství Františka Řezáče. Vyzval přítomné, aby se nebáli vstupovat do  procesu reformace společnosti, kdy je ke zlepšení života na zemi  zapotřebí odvahy každého jednotlivce. Zároveň připomněl, že právě letos  křesťané oslavili 500 let od započetí reformace církve Martinem  Lutherem. Důležitost služby pro společnost v osobě F. J. Řezáče  připomněl i náměstek generálního ředitele Vězeňské služby ČR Simon  Michailidis. Pietní vzpomínku ukončil modlitbou člen Rady pro duchovní  službu ve věznicicích a zástupce České biskupské konference Josef  Kajnek.

 
Setkání se dále  zúčastnili, předseda Ekumenické rady církví Daniel Ženatý, bývalý hlavní  kaplan VS ČR Bohdan Pivoňka, bývalá předsedkyně Vězeňské duchovenské  péče Renata Balcarová, ředitel odboru výkonu vazby a trestu Vězeňské  služby ČR Pavel Horák, který vzpomínku na Řezáče moderoval, a další  kaplani, duchovní, zaměstnanci Vězeňské služby ČR a mnozí hosté.
 
Pavel Zvolánek, předseda VDP
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky