počítadlo.abz.cz

Nástupák 2019 stručně - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zprávy a tak
 
Nástupák stručně
 
 
Šestnáct zájemců o práci ve věznici se připravovalo ve čtvrtek 28. února na celodenním nástupním kurzu porozumět odsouzeným a také chodu zařízení.
 
              
 
              Na kurzu v Zotavovně Vězeňské služby (VS) ČR v Praze, který každoročně organizuje Vězeňská duchovenská péče (VDP), přednášeli vedoucí výkonu vazby a trestu Pavel Horák, hlavní kaplan VS Pavel Kočnar, psycholožka Soňa Haluzová, vedoucí psycholog Václav Jiřička a zakladatel VDP Bohdan Pivoňka. Do kurzu se letos mohli přihlásit nejen členové VDP, ale také dobrovolníci pověření svými církvemi a začínající kaplani.
 
 
               Kurz se konal v nově zrekonstruované velké zasedací místnosti. Účastníci obdrželi certifikáty a předseda VDP Pavel Zvolánek poděkoval VS za poskytnuté prostory pro konání kurzu, přednášejícím za podnětná a přínosná témata, ostatním pak za pěknou atmosféru po celý den. „Vrátil jsem se domů úplně nabitý novými vědomostmi. Přednášky mě motivovaly do další práce s vězni,“ zhodnotil kurz po jeho skončení jeden z účastníků, začínající kaplan ve vazební věznici Liberec Michal Čančík. Na závěr všechny pozval Pavel Zvolánek na další vzdělávací aktivity, které VDP v průběhu celého roku připravuje.

Další zprávy z nástupáku ZDE
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky