počítadlo.abz.cz

Kaplanská porada 3/2015 - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kaplanské porady

Kaplanská porada 10. března 2015 se konala v Zotavovně VS v Praze na Květnici
Fotky najdete ZDE


BoPi

  Kaplanská porada vězeňských duchovních se stala za léta naší služby již standardní záležitostí. Přesto nejsou tato setkání jen pracovní rutinou, ale odrážejí se při ní i živé vztahy společenství duchovních, působících ve věznicích České republiky. Po pěti letech služby na pozici hlavního kaplana VS ČR vystřídal Ing. Bc. Pavel Kočnar z  Českobratrské církve evangelické svoji kolegyni z Církve římskokatolické Mgr. Květoslavu Jakubalovou. Přejeme našemu hlavnímu kaplanovi potřebnou pastýřskou moudrost a rozvážnost.
  Tentokrát bylo na programu jako hlavní téma bližší seznámení se s programem SARPO, které slouží vězeňské službě ke zkvalitňování práce s odsouzenými. Jde o prediktivní nástroj na hodnocení rizik a kriminogenních potřeb odsouzených, v podobě elektronického programu. Nejedná se přitom o klasický diagnostický nástroj ve smyslu např. psychologických testů, ale posuzuje pravděpodobnost opětovného selhání odsouzeného. Shromáždění také pozdravil a pronesl svůj příspěvek náměstek GŘ VS ČR pro vzdělávání a odborné zacházení plk. PhDr. Pavel Horák, který má na starosti i Vězeňskou duchovní službu.
  Dobrá nálada a prosvítající sluníčko se odrazily i na společné fotografii našeho kaplanského společenství. Přejeme nadále všem svým kolegům, aby úsměv nemizel a dobrá nálada byla podepírána požehnanou a kvalitní službou vězněným.

Mgr. Otto Broch, kaplan Vazební věznice Olomouc.


 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky