počítadlo.abz.cz

Kapela Svatopluk v Olomouci - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zprávy a tak
 
KONCERT SKUPINY SVATOPLUK VE VAZEBNÍ VĚZNICI OLOMOUC
 
 
    Ve čtvrtek dne 5. 10. 2017 se konal ve Vazební věznici Olomouc koncert hudební skupiny Svatopluk. Tato kapela hraje v rockovém podání písně bývalého evangelického faráře, senátora, ale také signatáře Charty 77 a občanského aktivisty Svatopluka Karáska, který byl v 70. letech minulého století pro své občanské a politické názory vězněn komunistickým režimem.

I když Svatopluk Karásek se svojí skupinou ze zdravotních důvodů vždy nejezdívá, v Olomouci jsme jej mohli přivítat a byl to skvělý zážitek pro všechny zúčastněné. Na třicet obviněných se záhy nechalo strhnout řízným big beatem zkušených hudebníků a hlavně zpěvem charismatického zpěváka Rosti Tvrdíka a samozřejmě stejně uhrančivými Karáskovými texty. Vždyť zpívat o lidské touze po Bohu i o vlastní slabosti tímto nekompromisním a srozumitelným způsobem, nenechalo nikoho lhostejným.    
 
    Tento koncert byl mimořádný také tím, že po delší době se mohli obvinění spolu se svým kaplanem a některými zaměstnanci zúčastnit takového hudebního zážitku. Doufejme, že na tuto dobrou zkušenost budeme moci navázat pozváním dalších osobností kulturního a hudebního života. Tento koncert se uskutečnil pod záštitou Vězeňské duchovenské péče, s  finančního přispěním Nadace ČEZ.

 
 
Mgr. Otto Broch, kaplan Vazební věznice Olomouc
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky