počítadlo.abz.cz

Bitýz - noc kostelů podruhé - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zprávy a tak
 
Noc kostelů 2017
po druhé ve vězeňské kapli věznice Příbram-Bytíz
 
 Po mimořádném úspěchu z loňska  organizuje tým duchovní péče  (kaplanka  a dobrovolní duchovní) věznice Příbram letos opět  symbolickou Noc kostelů v prostorách  zdejší  vězeňské kaple.

    Letošní  celodenní program  pro odsouzené i vězeňský personál v pátek 9.6.  zaměřujeme tematicky na spiritualitu versus závislost, kdy chceme poukázat na to, že Bůh a víra v Něj (uchopená citlivě v jakékoli konfesijní formě) může významně ovlivnit cestu člověka ze  spirály závislosti a navazující  trestné činnosti.  

    Hlavním hostem programu bude  v takto pojaté dramaturgii Noci kostelů Pavel Gregor, terapeut Psychiatrické léčebny Bohnice, hlavní postava strhujícího biografického dramatu z prostředí pražské pervitinové komunity  80.let Piko. Na programu bude tradičně  koncert  místní  romské hudební skupiny.  Plánujeme setkání s romskou aktivistkou J. Hejkerlíkovou. Bohoslužby se svátostí večeře Páně bude ve vězeňské kapli  tentokrát sloužit dobrovolný duchovní působící ve věznici , kazatel  sboru Církve adventistů sedmého  dne v Sedlčanech, P. Smolka. Odbornou přednášku pro zaměstnance věznice na téma spirituality ve službách vězeňské psychologie  připravuje místní  psycholog Mgr. M. Kalous. Noc kostelů 2017  bude v prostorách věznice provázet výstava uměleckých fotografií s křesťanskou tématikou z nabídky  volného sdružení fotografů Člověk a víra.  

 
 
Vendula Glancová, kaplanka
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky