počítadlo.abz.cz

Antiochia - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zprávy a tak
 
Mladí křesťané ze sdružení ANTIOCHIA navštívili strážskou věznici.
 
 
     Antiocheia nad Orontem nebo též Syrská, turecky Antakya, leží v Syrském zálivu, v nejjižnějším výběžku dnešního Turecka na hranici se Sýrií. Město bylo založeno roku 300 př. n. l. Seleukem I.

    Už 25 let navštěvuje české a moravské farnosti misijní společenství Antiochia. Bohoslovci a mladí křesťané z celé republiky tráví letní prázdniny v místech, kde víra pohasíná, a po vzoru křesťanů z Antiochie se zapojují do života obce. Připravují zábavné a kulturní programy pro děti, poznávací výlety, navštěvují osamocené a nemocné a také vězněné.

 
    Hlavní myšlenkou misijního společenství Antiochia je přiblížit nenásilnou formou křesťanství lidem, kteří se s ním již po generace neměli možnost přímo seznámit. Misie se konají vždy o letních prázdninách a jsou rozděleny do 4 turnusů. Na dva týdny přijede do dané farnosti skupina mladých vedených bohoslovci či kněžími a po dvou týdnech je vystřídá další.

 
    Věznici ve Stráži pod Ralskem navštívili tito mladí křesťané v prvních červencových týdnech hned dvakrát. Pokaždé přijeli s připraveným pásmem křesťanských písní a osobními příběhy víry a života. I přes horké letní počasí byla vězeňská kaple plná zájemců ze strany odsouzených. Během besedy a písniček se po každé vytvořila příjemná atmosféra, která jen umocnila zájem některých strážských „klientů“ se o věci spirituality a víry dále zajímat.

 
    Setkání připravil v rámci ekumenické spolupráce kaplan věznice Martin Škoda ve spolupráci s docházejícími duchovními římskokatolické církve.
 
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky