počítadlo.abz.cz

"Mučící výbor" v Bohnicích - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Aktuality a články
Zasedání Výboru proti mučení a jinému nelidskému, krutému, ponižujícímu zacházení a trestání Radyvlády ČR pro lidská práva (= "mučící výbor")

    Předseda Vězeňské duchovenské péče Pavel Zvolánek se zúčastnil jednání Výboru proti mučení a jinému nelidskému, krutému, ponižujícímu zacházení a trestání Radyvlády ČR pro lidská práva, které se konalo ve středu 31. srpna v Psychiatrické léčebně v Bohnicích. Místo nebylo zvoleno náhodně.

    Členové výboru se mimo jiné zabývali nedobrovolnou hospitalizací pacientů v léčebnách a podmínkami, ve kterých se tito pacienti nachází. Jednání byl přítomen po celou dobu ředitel této více jak stoleté instituce, MUDr. Martin Hollý, MBA.

   
V současné době je zde hospitalizováno přes 1300 pacientů. Jedna třetina z nich je přijímána bez souhlasu daného pacienta z důvodu nařízení soudem. Polovina pacientů se zde léčí z všeobecných psychiatrických nemocí a v druhé polovině jsou gerentologičtí pacienti, děti a lidé bojující s různými závislostmi. Nemocnice se věnuje také zacházení s autistickými dětmi.

 
Mimořádnou pověst zde má i spirituální péče, kterou pacientům pražské Psychiatrické léčebny Bohnice nabízí specializovaný tým pod vedením zdejšího kaplana, jáhna a psychoterapeuta Jaromíra Odrobiňáka. Jeho tým, který se skládá z duchovních různých církví, rabína, laických spolupracovníků a dobrovolníků je k dispozici také pro blízké pacientů.


 
Pavel Zvolánek B. Th.


 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky